Üretim Tesisimiz

Çevresi Kırk kilometrelik bir alanı kapsayan ve tamamen ormanlarla kaplı olan kaynak çevresi doğal zenginliğiyle herkesi büyüleyen bir manzara oluşturmaktadır. Özellikle kestane ağaçlarıyla kaplı orman gerek bitki örtüsü gerek toprak yapısıyla eşine az rastlanır bir doğal yapı oluşturmaktadır. Ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bu doğal çevre aynı zamanda sit alanı olarak devlet tarafından koruma altına da alınmıştır. En ideal mineralleri barındıran toprak yapısı sayesinde ideal kaynak suyunun oluşmasını sağlamaktadır. 

Üretim Süreci

Doğal Mineralli Kar Kaynak Suyu’nun üretim süreci yağmur damlasının ya da kar tanesinin toprağın bağrına ilk düşmesiyle başlar. Yüzeyden toprağın içine geçen eriyik haldeki su taneciği geçtiği toprak katmanlarındaki minerallerin durumuna göre eritebildiği miktarı da bünyesine katarak aşağı doğru yolculuğunu sürdürür. 

Belirli bir mesafe toprağın içinde ilerledikten sonra yüzey şekillerine göre en uygun yoldan ve kendiliğinden yüzeyi patlatarak dışarı çıkar. Hiç bir dış müdahale olmadan tamamen kendiliğinden yeryüzüne çıkan ve ilgili yönetmeliğe göre uygun mineral yapısına sahip olana bu su kaynağına Doğal Kaynak Suyu denir. 

Zirveye yakın bir noktadan yeryüzüne çıkan Kar Kaynak Suyu özel dizayn edilmiş gıda kodeksine uygun ve ilgili bakanlık iznine sahip malzemelerle önce kaptaja daha sonra da hiçbir dış etkene maruz bırakılmadan özel borularla depolara getirilerek dinlenmeye alınır . 

Her dolumdan önce polikarbonat şişelerin fiziksel olarak doluma uygun olup olmadığı, ışık altında çıplak gözle ve içleri koklanarak kontrol edildikten sonra yeniden dolum için uygun görülen damacanalar dış yıkama ünitesine gönderilir. Burada basınçlı sıcak su ve dezenfektanla dış yüzeylerindeki kirlerden arındırılır. 

Dış yüzeyleri temizlenen damacanalar ana yıkama ünitesine alınır. Ana yıkama ünitesinde polikarbonat şişeler 75 derece sıcaklıkta basınçlı su ile yıkanır, dezenfekte edilir ve durulanır. 

Tamamen steril bir şekilde dolum aşamasına gelen damacanalara hijyenik bir şekilde leziz kar doğal kaynak suyu doldurulur. Otomatik kapaklama makinesinde kapaklanan şişelere emniyet bandı takılır. Üretim ve son kullanma tarihi yazılan polikarbonat şişeler son bir defa daha kontrol panelinden geçirilir. Böylece evlerinize, iş yerlerinize ulaştırılarak tadılmaya hazır hale getirilir.

Laboratuar ekimlerinin neticesine göre piyasaya arz edilen Kar Kaynak Suyu, işletme bünyesindeki gıda mühendisi ve kimyagerimiz tarafından günlük olarak tahlilleri yapılır. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de her ay ani baskınlarla işletmemizi titiz bir şekilde denetime tabii tutmaktadırlar. 

Serin kuru kokusuz ve güneşten korunarak saklanmak zorunda olan damacana sular kapağı açıldıktan sonra en fazla bir hafta içinde tüketilmelidir.

Hata payı çok düşük olmasına rağmen, damacanaların saklandığı ortam, ambalaj ve kullanıcı hatalarından dolayı nadiren problemler olmaktadır. .

İnsan imkânlarını aşan bu tür hatalar karşısında tüketicinin daha anlayışlı olmasını beklemekteyiz. Zira nadiren olan hatların insan sağlığına çok büyük bir zararı yoktur. Bütün gıdalarımız su kadar güvenli olsa toplumumuzun daha sağlıklı olacağı şüphesizdir. Sağlıklı bir toplumun her işi daha verimli olacaktır. 

İnsan sağlığına hizmet etmeyi görev edinmiş olan işletmemiz siz değerli tüketicilerimize sağlıklı ve güveneli Doğal Mineralli Kar Kaynak Suyu’ nu daha hassas bir anlayışla sunmaya devam edecektir

karsu doğal kaynak suyu favicon