İçme suyunun faydalari nelerdir?

1. Beyin gücünü artırır ve enerji verir.

2. Sağlıklı kilo yönetimi ve kilo kaybı destekler

Su, yağ yan ürünlerinin giderilmesine yardımcı olur ve ayrıca daha dolu hissetmenize yardımcı olur. Bu sadece doğal bir iştah bastırıcı olarak işlev görmez, aynı zamanda metabolizmanızı da iyileştirir.

3. Toksinleri temi̇zler

Su tüketimi, vücudunuzun ter ve idrara çıkma yoluyla atıkları atmasına yardımcı olur. Bu ayrıca böbrek taşlarını önler ve sizi idrar yolu enfeksiyonlarından korur.

4. Teninizi i̇yileştirir

Vücudunuz% 60 sudan oluşuyorsa, su kaybının cildinize zarar vereceği anlaşılabilir.
İçme suyu cildiniz için mükemmeldir. Nemlendirmeye, yumuşak kalmasına ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

5.Bağışıklık sistemini artırır

İçme suyunun göz ardı edilen en yaygın yararlarından biri, sağlıklı bir bağışıklık sistemidir. Ve içme suyu doğrudan daha güçlü bir bağışıklık sistemi ile ilişkilendirilmiştir.

Su ayrıca , toksinleri mesanenizden hızlı bir şekilde aktararak mesane kanseri riskini azalttığı gösterilmiştir .

Vücudunuz düzgün çalışması için gerekli sıvıları kaybettiğinde bir dehidrasyon baş ağrısının meydana geldiğini açıklıyor. Dehidrasyon beynin Su Diyagramının Faydaları geçici olarak sıvı kaybından büzülmesine neden olabilir . Bu mekanizma beynin kafa tasından uzağa çekilmesine neden olarak ağrıya ve dehidrasyon baş ağrısına neden olur.

Su , kaslarınız ve eklemleriniz için doğal bir yağlayıcıdır . Sağlıklı hidrasyon geliştirin; daha esnek olacak, burkulan ayak bileklerini deneyimleme olasılığınızın düşük olması ve bir sonraki katil egzersizinden sonra daha az ağrılı kalma ihtimaliniz daha düşük olacaktır.

Suyun daha iyi bilinen faydalarından biri, vücudunuzun soğutma sistemi kaynağını – terleştirme şeklidir.
Ter, vücudunuzun doğal soğutma sistemidir. Su, terinizin temel bir bileşeni olduğundan , vücudunuzun terleme yoluyla vücudunuzun ısısını uygun şekilde düzenlemek için yeterli suya ihtiyacı vardır.

Omurunuzun kemikleri disklerle desteklenir. Ve her diskin merkezi çekirdeği sudan yapılmıştır . Su eksikliği bu diskleri tehlikeye atabilir ve sırt ağrısına yol açabilir.

Ağız kokusu genellikle dehidratasyonun açık bir işaretidir. Yediğiniz yemeğin yanı sıra, dehidrasyon da ağız kokusuna neden olabilir .

Yeterli miktarda su içmek, artık olmayan yiyecek parçacıklarını ve ağız kokusuna neden olan oral bakterileri temizler.

Tıpkı iyi yağlanmış bir motorun en iyi performansta çalışması gibi, vücudunuz da uygun şekilde sulandırıldığında daha iyi çalışacaktır. İç sistemleriniz ve organlarınız daha iyi çalışıyorsa, kendiniz hakkında daha iyi hissetme olasılığınız daha yüksek. Sırayla, iyi bir ruh hali içinde olma ihtimalin daha yüksek!

Comments 0

Leave a Comment